2010-2020 Arşiv

Voodoo Birini İncitmek İçin Büyüler

Birini incitmek için voodoo büyüsü kullanmayı düşündüğünüz ölçüde içten mi inciniyorsunuz? Sana acı çektirenlerle ne yapman gerektiğini söylemeye hakkım yok ama intikam yolunun aslında seni intikamdan öncekinden daha kötü hissetmene neden olabileceğini söyleyebilirim. Bu nedenle intikam kullanımına karşı her zaman dikkatli davranıyorum ve alternatifler öneriyorum.

Bugün, birini incitmek için gerçek voodoo büyüsü yapmaktan başka bir şey yapamayacakları bir aşamaya geldiklerini hisseden birine biraz zaman ayırdım. Karma kavramı hakkında sahip olduğum bazı bilgileri paylaşmak istiyorum ve neden size zarar verenleri, onlarla kendi başınıza uğraşmaya çalışmak yerine Karma ile yüzleşmeye bırakmanız gerektiğine inanıyorum. Ancak bu, yaşamış olabileceğiniz acıyı hiç azaltmaz.

İntikam Alma Sorunu

Voodoo büyüleri, birini hemen incitmek için genellikle intikam peşinde kullanılır. Ancak intikamın çoğu zaman şifa getirmediğini bu yazıdan öğreneceksiniz. İntikamdan sonra daha önce olduğundan daha kötü hissettiğinizi keşfedebilirsiniz. Voodoo, birine zarar vermek için büyü yapar.

Olmadığın Biri Olursun

İntikam ve birine hızlı bir şekilde zarar vermek için voodoo büyülerinin kullanılmasıyla ilgili bir şey varsa, o da olmadığınız biri haline gelmenizdir. Bir insan intikam almak için başvurduğunda medeniyetten yıllar öncesine gider. Çünkü intikam barbarcadır, aydınlanmadan yoksundur ve onu kullanmak isteyeni bir hayvandan farklı kılmaz.

Birini incitmek için güçlü voodoo büyülerini düşündüğünüzde, intikam aldığınızda, kendiniz hakkında daha iyi hissedeceğiniz hissinin olduğunu biliyorum. Ama bu doğru değil. İntikamını almış olan herkese intikamdan sonra nasıl hissettiklerini sorun. İntikamını almak istediğin kişi kadar kendini kirli hissediyorsun.

Voodoo

İki Yanlış Bir Doğru Etmez

Kurgu olmasına rağmen, Harry Porter’ın hikayesi bize değerli dersler verebilir. Örneğin, Harry Potter’ın Voldemort’u öldürmek için hangi büyüyü kullandığını sorarsanız, intikam almadığını keşfedeceksiniz. Aslında, Harry Potter asla kimseyi öldürmezdi. İntikam yerine Voldemort’u silahsızlandıran bir büyü yaptı. Voodoo, birini incitmek için büyü yapar.

Bu yazıda sizinle bırakmak istediğim ders bu. Size yanlış yapan birini incitmek için büyü kullanmak yerine, o kişiyi silahsızlandırmak için bir büyü kullanın ve kendinizi koruyun.

İntikamın Bedeli Yüksektir

Hiç birine kızdın mı? O zaman muhtemelen öfkenin seni nasıl her zaman omuzlarında bir şey taşıyormuş gibi hissettirdiğini biliyorsundur. Mahatma Gandhi’nin zamanımızın en ünlü sözlerinden birinde kastettiği tam da budur: “Göze göz ancak tüm dünyayı kör eder.”

Birine zarar veren intikam büyüleri kullanmanın kendinizi daha iyi hissetmenizi ve devam edebilmenizi sağlayacağını düşünebilirsiniz, ancak bu doğru değil. İntikamın size maliyeti, beklediğiniz rahatlamadan daha ağır basacaktır. Size psikolojik, ruhsal ve duygusal olarak mal olacak.

Kendinizi Düşürür ve Küçültürsünüz

Yukarıda birine zarar vermek için Harry Potter büyüsünden bahsettiğimde, Harry Potter’ın asla birini öldürmek için büyü yapmayacağını belirtmiştim. Bu cümlede karakterden bahsediyordum. Kimsenin sizi olmadığınız bir şeye dönüştürmesine asla izin vermemelisiniz. Voodoo, birini incitmek için büyü yapar.

İntikam almakla, aslında size yanlış yapan kişiye sizin üzerinizde güç veriyorsunuz. Sadece sizi ihlal etmekle kalmadılar; artık ne yaptığınızı da kontrol ediyorlar. Biri seni sinirlendirdiğinde, senin üzerinde kontrol sahibi olurlar. İntikamla tepki vererek, sizi yendiklerini gösteriyorsunuz ve artık geri adım atıyorsunuz.

Birini İncitmek İçin Büyü Kullanmalı Mısınız?

Şimdi, birini incitmek için büyü kullanmanız gerekip gerekmediği sorusu geliyor. Her zaman söylediğim gibi, başkasına reçete yazmak asla benim haddim değil. Durumunu bilmiyorum ve yaşadığın acı hakkında hiçbir fikrim yok. Tek yapabileceğim tavsiye vermek.

Ben karmaya inanıyorum. Karma ile insanların yaptıkları şeyler için cezalandırılmalarının doğal bir yolu olduğu inancına atıfta bulunuyorum. Karma örneklerinin karmaşık olması gerekmez; aynı gün içinde sadece kendi arabasının çalınması için telefon çalan bir insan kadar basit olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu