2010-2020 Arşiv

Medyum Nedir?

Günümüzde medyumlar özellikle ruhani işlemler hakkında bilgili olan kişilerdir. Yardıma ihtiyaç duyan kişilerin derdine derman olmaktadır. Sevdikleri tarafından terk edilen, hayatlarında tüm işlerin ters gitmesi ve yaşama sevincini kaybedenler üzerinde büyü olduğunu düşünenler için medyumlar insanlara yardımcı olmaktadır. Medyumlar geçmişte olduğu gibi manevi alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Medyum nedir veya medyum ne demek sorularının cevabını sizlere bu yazıda detaylı olarak anlatacağız.

Medyum Ne Demek?

Öncelikle medyumların ne olduğunu sizlere tam anlamıyla aktaralım. Medyum kelimesi, Latince kökenli bir kelimedir ve spiritüel yani ruhsal alemlerde yetkin kişi anlamına gelmektedir. Peki medyumlar ne yaparlar? Medyum; doğuştan gelen manevi yeteneklere sahip, ruhsal boyutlarda dünya dışı varlıklarla dolaylı veya doğrudan iletişime geçen kişilerdir.

Bir başka deyişle medyum, 6. Hislere ve sezgilere sahip olan ve ciddi seviyede yeteneklere sahip olan kişilerdir. Halk arasında kalp gözü olarak da bilinen ve ruhani ilimlerde üçüncü göz veya ruh gözü şeklinde tanımlanan yetenekleri üst seviyede olan kişilerdir. Bu yetenekler sayesinde, bulunduğumuz alemde, yani insan dünyasının ötesine geçebilen, bu ruhani alemlerde varlıklarını sürdürenlere doğrudan iletişim kurmaktadır.

İsteyen Herkes Medyum Olabilir Mi?

İnternetten medyumların ne olduğuna dair birçok yanlış bilgi yer almaktadır. Medyum denilince insanların aklına ilk gelen fal bakan, büyü yapan, gelecekten haber veren ruhsal yönden sahtekar ve tehlikeli kişiler olarak düşünülmektedir. Fakat gerçek medyumlar bu tarz işlemleri yapmamaktadır. Geçmişte medyumlar insanlık tarihi boyunca varlığını sürdürmüştür ve yetenekli özel kişilerdir. Bu yüzden medyum nasıl olunur sorusunu internette çok görürsünüz.

medyum

Yukarıda da belirttiğimiz gibi özel yetenekleri olmayan kişiler yazık ki medyum olamaz. Medyum olunması için öncelikle Allah vergisi olarak denilen doğuştan gelen birtakım manevi yetenekleriniz olması gerekir. Çünkü medyumlar sahip oldukları yeteneklerle dünya dışındaki boyutlara dolaylı ve doğrudan iletişim kurma becerilerini sahip olan kişilerdir. Medyumlar doğuştan gelen yeteneklere sahip olduklarını keşfettikten sonra bu alanlarda manevi üstatlardan ve alimlerden eğitim alır. Daha sonra yeteneklerini üst seviyelerde kullanır. Bu nedenle isteyen herkes medyum olamaz.

Medyumlar Ne Yapar?

Son dönemlerde internet üzerinden pek çok örneğe tanıklık edilen medyumlar, birtakım işlemlerle başarılı bir şekilde uygulamaları yerine getirdikleri için manevi uygulamalarda popüler bir unvan kazanmıştır. Peki Medyum ne iş yapar sorusunun cevabını arayanlar için insanlar ilk olarak sahtekar medyumlar ile gerçek doğru medyumları birbirlerinden ayırması gerekir.

Medyum olan kişilerin doğuştan gelen yetenekleri ile yaşam ötesine geçerek ruhlar aleminde manevi destekler almaktadır. Örnek vermek gerekirse bir medyum transa girerken bu dünyada olan bedenini terk eder ve manevi alemlere girerek diğer ruhlar arasında doğrudan bir iletişim kurar. Bu sayede pek çok ruhani alemlerle iletişime geçerek birçok kişiye yardımcı olmaktadır. Günümüzde medyumlar manevi alanlarda şu çalışmaları yapmaktadır;

  • Ölmüş kişilerle iletişime geçebilir
  • Geçmişten veya gelecekten bazı bilgiler edinebilir
  • Ruhani yönlerden zayıf olan kişilerin üzerinde kurulan musallat ve büyü gibi etkilerin tespit edilmesini sağlar
  • Nazar, büyü ve musallat gibi ruhsal kısıtlamaları yapan engelleri ortadan kaldırır
  • Kişinin isteklerini manevi açıdan gerçekleştirmesi için vefk, dua ve tılsım gibi uygulamalar yapmaktadır
  • Kişiyi manevi açıdan huzura kavuşturabilir

Bunların dışında medyumlar büyü bozma ve büyü yapma gibi yeteneklere de sahiptir. Ancak medyumlar büyüleri kesinlikle insanların kötülüğü için yapmazlar. Günümüzde kendi üzerinde veya çevresinde bulunan bir kişide büyü olduğundan şüphelenirse kişiler bu etkilerin ortadan kaldırılması için medyumlardan yardım alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu