Büyüler

Güçlü Haiti Voodoo Büyüleri

Haiti Voodoo kelimesini uzaktan duyan birçok insan korkudan sinme eğilimindedir. Bunun nedeni, çoğu insanın sınırlı bir Voodoo anlayışına sahip olmasıdır. Bir tür kurban olarak hayvanları öldürmekten ve başkalarına kötü şeyler yapmak için voodoo bebeklerini kullanmaktan ibaret olduğunu söylediler. Ancak, güçlü Haiti voodoo büyüleri kullananlar bunun hikayenin sadece yarısı olduğunu bilirler.

Güçlü Haiti Voodoo büyüleri birçok insana yardımcı oldu. Bu insanlardan biri olmak istiyorsanız, bugün büyülerden birini yapın ve tüm zorluklarınızı çözün.

Güçlü Haiti voodoo büyüsü büyüleri hakkında birçok insanın bildiği şey hikayenin sadece yarısıysa, hikayenin tamamı nedir? Sorabilirsin. Bir dinin ve voodoo ya da Haitililer kadar çeşitli insanların tüm hikayesini anlatmayacağıma söz vermesek de, sizi zihninizi açmaya ve muhtemelen ikisini öğrenmeye başlayabileceğiniz bir yola koyacağıma söz verebiliriz.

Voodoo’yu Kim Uygular?

Voodoo, genel olarak Haiti’nin dini olarak bilinir. Ama bunun tüm dünyada bir uygulama olduğunu biliyor musunuz? Din, dünyadaki siyah diaspora tarafından açıkça uygulanmaktadır. Louisiana, Afrika’nın çoğu ve Güney Amerika gibi bazı yerlerimizde aşk sorunlarını iyileştirmek veya çözmek için güçlü voodoo büyülerine inanan birçok insan bulacaksınız.

Voodoo’nun kökenleri Batı Afrika’dadır. Sömürgecilikten önce başlamış olsa da din, bugün Nijerya, Benin, Kamerun ve diğer komşu ülkelerin bulunduğu bölgede bir yerde başlamıştır.

Voodoo daha sonra köle ticareti sırasında dünyaya yayılacaktı. Afrikalılar atalarının topraklarından zorla bronzlaştırıldılar. Yabancı topraklara geldiklerinde bazıları dinlerinden vazgeçip Batı’nınkini takip etti. Ancak bazıları pes etmeyi reddetti ve uygulamaya devam etti. Güney Amerika’daki ülkelere yayıldıklarında, güçlü Haiti voodoo aşk büyüleri doğdu.

Haiti Voodoo Büyüleri

Dini Doğuran Mücadele

Bugün çoğumuz Haiti aşk büyüleri tarafından kurtarıldık ama Voodoo dinini doğuran mücadelenin tüm bu büyük büyülerin nereden geldiğini biliyor musunuz? Daha önce de belirttiğimiz gibi, siyah köleler efendileri için çalıştıkları esarete geldiklerinde, çoğu dinlerini değiştirmeye ve Hıristiyanlık gibi diğer dinleri takip etmeye zorlandı.

Terk edilmiş bir Voodoo çığlık atıyor ve tekme atıyordu. Bu nedenle, Haiti’nin voodoo bebeği ile intikam almak için yaptığı büyüler gibi büyülerin, onları kuran insanların mücadelesinin bir ürünü olduğunu söylüyorum. Hızlı çalışan güçlü Haiti aşk büyülerini dikkatlice analiz ederseniz, Voodoo’nun Hristiyan ve Afrika gelenekleri de dahil olmak üzere farklı dinleri harmanladığını fark edeceksiniz. voodoo dini mücadeleden doğmuş olsa da, bulutunda gümüş bir astar olduğuna inanıyorum.

Voodoo’yu yaratan mücadele olmasaydı, dinin dünyaya bu şekilde yayıldığını asla göremezdik. Mücadele olmasaydı, Haiti Voodoo’dan bahsediyor olmazdık. Bunun nedeni, dinin başladığı yer olan Afrika ile sınırlı kalmasıdır.

Bugünün Haiti’sinde Voodoo

Voodoo’nun Haiti gibi ülkelere yayılmasının, aksi takdirde travmatik bir deneyim için gümüş bir astar olabileceğini iddia edersem, bugünün Haiti’sinde Voodoo durumunu nasıl gördüğüme dayanarak söylüyoruz.

Haiti’deki mevcut düzende, Voodoo birçok yönden derin bir rol oynamaktadır. Bu yollardan biri, şifa sağlamada oynadığı roldür. Her yerde bulunan ve şifa bulamayan birçok hasta insan, sonunda cevaplarını buldukları Voodoo büyüsüne yönelir.

Güçlü voodoo aşk büyülerinin de iyileştirici bir rolü olabilir. Hayatında hiç yalnız kalmış birine sor, o sana yalnızlığın bir hastalık gibi hissettirdiğini söyleyecektir. Bilim adamları bile, yalnız insanların mutlu ilişkilerde olanlara göre daha sık hasta olma eğiliminde olduğunu göstermiştir.

Bilim adamlarından yalnızlığın insan sağlığı için kötü olduğunu duymaya ihtiyacım yok. Tek yapmam gereken, eski sevgilimi hemen geri almak için bana Haiti büyüsü arayan insanlara bakmak. Eski sevgililerini geri alır almaz, bu insanların onlarla tanıştığımda sahip olmadığı, elle tutulur bir parıltı ve gençleşme görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu